برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

ماده پانسمان نوری موقت Spident- Temp It

مرجع:
نام تجاری : Spident
پانسمان
پیشنهاد ویژه محدود
329,000 تومان 470,000 تومان

ویژگی های محصول

  • ماده پانسمان نوری موقت Spident- Temp It
  • انعطاف پذیری بسیار بالا ، کاربرد راحت و آسان
  • خارج کردن بسیار راحت در یک مرحله ، یکجا و بدون ضربه زدن به دیواره ها
  • مناسب برای ترمیم های موقت طولانی مدت با حفظ شکل دندان
  • مناسب جهت حفره های اینله و آنله
  • سیل مقاوم
  • از رنگ زرد به طور معمول برای دندان‌های جلو و از رنگ آبی برای دندان‌های عقبی استفاده می‌شود. مزیت رنگ آبی در متمایز بودن رنگ آن با رنگ طبیعی دندان است که باعث می‌شود در مرحله جداکردن واضح و مشخص باشد

تاریخ انقضا : 07/2022

بیشتر بخوانید
ناموجود
توضیحات

قابل استفاده جهت پرکردن موقت حفره دندان

در دو رنگ زرد (رنگ دندان)و آبی

از رنگ زرد به طور معمول برای دندان‌های جلو و از رنگ آبی برای دندان‌های عقبی استفاده می‌شود. مزیت رنگ آبی در متمایز بودن رنگ آن با رنگ طبیعی دندان است که باعث می‌شود در مرحله جداکردن واضح و مشخص باشد

زمانی که نیمی از دندان از بین رفته است یا پوسیدگی به قدری بزرگ است که دیواره دندان تضعیف شده است، دیگر استفاده از مواد پر کننده راه حل مناسبی نیست . در این موارد یک دندانپزشک ماهر می تواند بین استفاده از اینله، آنله و تاج کامل برای شما بهترین را انتخاب کند . اینله و آنله معمولا از رزین پرسلن، طلا یا کامپوزیت ساخته می شوند. این قطعات به منطقه آسیب دیده دندان متصل می شوند . اینله شبیه مواد پرکننده دندان است و درون پوسیدگی در کاسپ (برجستگیهای سطح جونده دندان) دندان قرار می گیرد. آنله پوشش گسترده تری برای پوسیدگی است که برای بازسازی قسمت بزرگتری از کاسپ استفاده میشود. در مواردی که آسیب وارده به دندان به قدری گسترده نیست که شامل استفاده از تاج کامل شود انله گزینه خوبی برای درمان بیمار است .

پرشدگی غیر مستقیم دندان چیست؟

پر شدگی غیر مستقیم مشابه پر کردن دندان با کامپوزیت یا سرامیک است با این تفاوت که ترمیم در آزمایشگاه ساخته می شود. بنابراین باید دو جلسه به مطب مراجعه کنید. جلسه اول پوسیدگی یا پر شدگی قبلی برداشته می شود، قالب گیری از دندان انجام میشود و شکل ناحیه ای که باید پر شود ثبت می گردد و باید تا آماده سازی ترمیم صبر کنید. برای قرار دادن ترمیم بر روی دندان جلسه دوم مراجعه میکنید. زمانی از پر شدگی غیر مستقیم استفاده می شود که ساختار دندان برای پشتیبانی از پر شدگی معمولی کافی نیست اما از طرفی آسیب دیدگی دندان به قدری شدید نیست که نیاز به روکش داشته باشد.

انواع پرشدگی غیر مستقیم: اینلی و آنلی

اینلی یا اینله مشابه پر کردن معمولی دندان است اما تمامی ترمیم بین کاسپها (برجستگیهای سطح جونده دندان) است. آنلی یا آنله از اینلی گرانتر است و یک یا چند کاسپ را تحت پوشش قرار میدهد. گاهی اوقات به آنلی روکش نیمه نیز گفته می شود.

در چه شرایطی پر شدگی موقتی استفاده می شود؟

در مواردی که پر کردن دندان بیش از یک جلسه طول بکشد. مثلا پیش از پر کردن دندان با طلا یا در برخی انواع پر شدگی مانند اینلی و آنلی که از مواد کامپوزیت استفاده میشود.

پس از درمان ریشه یا عصب کشی

در صورت تحریک شدن پالپ دندان و نیاز به آرام شدن عصب دندان

در صورتی که درمان فوری دندانپزشکی (مثلا برای برطرف شدن دندان درد) لازم باشد

توجه داشته باشید که پر شدگی موقتی قرار نیست به صورت دائم در جای خود بماند و خیلی زود در عرض یک ماه دچار شکستگی یا ساییدگی و یا جدا می شود. اگر به موقع پر شدگی موقتی تان را عوض نکنید ممکن است ناحیه تحت درمان عفونت کرده و دچار عوارض بعدی آن شوید.

معایب و مزایای اینلی و آنلی

اینلی و آنلی بادوام تر از پر شدگی معمولی بوده و طول عمر بسیار بیشتری (30 سال) نسبت به آنها دارند. این ترمیمها را میتوان از رزین کامپوزیت، سرامیک و یا طلا ساخت . اینلی و آنلی ساختار دندان را تضعیف می کنند اما در مقایسه با پر شدگی معمولی این تضعیف خیلی کمتر است . نوع دیگری از اینلی و آنلی، اینلی و آنلی مستقیم است که فرایندهای آن مشابه نوع غیر مستقیم می باشد. تفاوت اینلی و آنلی مستقیم با غیر مستقیم این است که در روش مستقیم ترمیم در مطب ساخته میشود بنابراین میتوان ظرف یک جلسه درمان را انجام داد. انتخاب نوع اینلی یا آنلی بستگی به میزان ساختار باقی مانده دندان و ملاحظات زیبایی دارد .

پانسمان نوری،اینله و آنله

حال در ادامه به تعریف پانسمان(تمپ) نوری می پردازیم :

تمپ نوری پانسمان موقتی است که از جنس موادی با قابلیت الستیک (خاصیت ارتجاعی) و به منظور پانسمان حفره های اینله و آنله که به عنوان یک ماده جدید پانسمان در سال های اخیر به بازار عرضه شده است و جایگزینی برای پانسمان های موقت خمیری می باشد .

ویژگی های پانسمان موقت لایت کیور اینله و آنله اسپیدنت (TEMP IT)

مناسب جهت پرکردن در زمانهای نسبتا طولانی

انعطاف پذیری بسیاربالا

خارج کردن بسیار راحت بدون ضربه زدن به دیوارها

کاربرد راحت و آسان

مناسب برای اینله و آنله کردن

مناسب جهت محافظت لثه ها از براکتهای ارتودنسی

بدون افزایش حجم بعداز لایت شدن

سیل مارژینال و عدم پوسیدگی ناشی از افزایش زمان استقرار

موجود در دو رنگ زرد (طبیعی) و آبی

3 سرنگ 3 گرمی

محصول کمپانی اسپیدنت کره جنوبی

جزئیات محصول

مشخصات

حجم(gr)
3*3gr
مشاهده کامل ویژگی ها
نظرات
بدون نظر
محصولات مرتبط
0 تومان
اندوموتور Bomedent- Marc III اندو موتور Marc III را میتوان با استفاده از کابل اندازه گیری به اپکس فایندر iRoot apex متصل کرد تا به حالت شروع خودکار auto start  در کانال ریشه و معکوس خودکار auto reverse در هنگام رسیدن...
ناموجود
0 تومان
اندوموتور Bomedent- iRoot Pro یک دستگاه پرتابل بسیار پیشرفته جهت آماده سازی کانال ریشه همراه با اپکس داخلی دارای 4 حالت کاری کنترل توسط اپکس لوکیتور اپکس لوکیتور/ اندو موتور اپکس لوکیتور مستقل اندو موتور مستقل امکان...

فهرست

صفحه اصلی

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود / ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود / ثبت نام