نماد اعتماد الکترونیکی

آسپرین: داروی جدیدی برای درمان پوسیدگی دندان

تاریخ انتشار: 96/11/16
(0 رای)

آسپرین: داروی جدیدی برای درمان پوسیدگی دندان

 

"روزی دو عدد آسپرین"! جمله ای آشنا از زبان پزشکان.

نتایج تحقیقات جدید حاکی از آن است که این دارو می تواند در دندانپزشکی نیز مفید باشد.

پوسیدگی دندان یک بیماری قابل پیشگیری است که میلیاردها دلار در سراسر جهان برای آن هزینه می‌شود. پوسیدگی به آسیب عصبی، درد و از بین رفتن ساختار دندان منجر می‌شود. درمان پوسیدگی دندان، شامل پر کردن آن می‌شود که ممکن است نیاز به جایگزینی در تمام عمر داشته باشد.

پژوهشهای جدید نشان می‌دهد که "آسپرین" می‌تواند اثرات پوسیدگی دندان را معکوس سازد.

محققان genomics و bioinformaticsجدید را برای شناسایی آسپیرین به عنوان داروی کاندید ترکیب کردند. به نظر می رسد که آسپیرین می‌تواند سلول‌های بنیادی موجود در دندان را برای بازسازی ساختار آسیب دیدهآن تحریک کند.

استفاده از این دارو با دوز پایین، در درمان توسط سلول‌های بنیادی دندان، باعث افزایش مواد معدنی و تجلی ژن‌ها برای ترمیم ساختار آسیب دیده دندان می‌شود.

محققان معتقدند این کشف جدید، همراه با خواص ضد التهابی آسپیرین می تواند یک راه حل منحصر به فرد برای کنترل التهاب عصبی و درد دندان هنگام ترمیم نیز باشد.

محقق اصلی این پژوهش می گوید: "پتانسیل بالایی برای تغییر رویکرد ما به یکی از بزرگترین چالش‌های دندانپزشکی وجود دارد. یافته‌های اولیه ما در آزمایشگاه نشان می دهند که استفاده از آسپرین، به عنوان داروی مجاز جهت درمانهای انسانی، می تواند راه حل جدیدی باشد که دندان های ما بتوانند خودشان را ترمیم کنند. "

گام بعدی این تحقیقات، توسعه یک سیستم تحویل مناسب برای تست اثربخشی این دارو در کارآزمایی بالینی است.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*